Tbilisi shahrida o‘tkazilayotgan “Made in Uzbekistan” milliy ko‘rgazmasi doirasida “O‘zcharmsanoat” uyushmasi vakillari Gruziyaning innovatsion kompaniyalaridan biri — Wesavvy bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Wesavvy — biznesni kengaytirish va raqamli konsalting xizmatlarini ko‘rsatishga ixtisoslashgan kompaniya bo‘lib, startaplar va investitsiya loyihalarini qo‘llab-quvvatlash yo‘nalishida faoliyat yuritadi. Kompaniya biznes strategiyalar ishlab chiqish, raqamli transformatsiya, xalqaro bozorlarga chiqish bo‘yicha yirik tajribaga ega.
Muzokaralar davomida charm sanoati sohasida faoliyat yuritayotgan O‘zbekiston startaplarining xalqaro bozorlarga chiqishini qo‘llab-quvvatlash, raqamli yechimlar joriy etish va xorijiy investitsiyalar jalb qilish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Tomonлар Wesavvy kompaniyasining raqamli konsalting tajribasi va “O‘zcharmsanoat” uyushmasi a’zolari — yosh tadbirkorlar va innovatorlar salohiyatini birlashtirib, charm sanoatida yangi zamonaviy loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha dastlabki kelishuvlarga эришди.
Ushbu uchrashuv Gruziya va O‘zbekiston o‘rtasida sanoat innovatsiyalari va startaplarni qo‘llab-quvvatlash sohasidagi hamkorlik uchun yangi sahifa ochdi.
Tbilisi — O‘zbekiston charm sanoati uchun yangi imkoniyatlar makoni.
“O‘zcharmsanoat” uyushmasi vakillari tomonidan o‘tkazilgan muzokaralar yosh tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash, startap ekotizimini rivojlantirish va charm sanoatining raqamli transformatsiyasi uchun yangi imkoniyatlar yaratmoqda.

Wesavvy поддержит стартапы кожевенной отрасли Узбекистана
В рамках национальной выставки “Made in Uzbekistan” в Тбилиси представители Ассоциации “Uzcharmsanoat” провели встречу с одной из ведущих инновационных компаний Грузии — Wesavvy.
Wesavvy специализируется на развитии бизнеса и предоставлении услуг цифрового консалтинга. Компания оказывает поддержку стартапам и инвестиционным проектам, разрабатывает бизнес-стратегии и внедряет решения по цифровой трансформации, способствуя выходу компаний на международные рынки.
Во время переговоров обсуждались перспективы поддержки стартапов кожевенной отрасли Узбекистана, их интеграции в международные рынки, внедрения цифровых решений и привлечения иностранных инвестиций.
Стороны достигли предварительных договоренностей о совместной реализации проектов, направленных на развитие стартап-экосистемы и внедрение современных технологий в кожевенную промышленность.
Эта встреча открыла новую страницу сотрудничества между Узбекистаном и Грузией в области инноваций и поддержки предпринимательства.
Тбилиси — новая площадка возможностей для кожевенной отрасли Узбекистана.
Переговоры, проведенные представителями Ассоциации “Uzcharmsanoat”, создают новые перспективы для поддержки молодых предпринимателей и цифровой трансформации кожевенной промышленности Узбекистана.