O‘zbekiston charm mahsulotlarini brendlash yo‘lida
Ozarbayjonning Boku shahrida bo‘lib o‘tayotgan “Made in Uzbekistan” ko‘rgazmasi nafaqat sanoat va ishlab chiqarish sohalarida, balki PR va brending yo‘nalishida ham yangi imkoniyatlar eshigini ochmoqda.
Tadbir doirasida “O‘zcharmsanoat” uyushmasi va unga a’zo korxonalar xalqaro PR va marketing yo‘nalishida faoliyat yurituvchi PIARMAN kompaniyasi bilan muzokaralar o‘tkazdi.
PIARMAN — zamonaviy raqamli va strategik kommunikatsiya yechimlarini taklif etuvchi xalqaro PR agentligi bo‘lib, “Makes You Known” (ya’ni, “Sizni mashhur qiladi”) shiori ostida faoliyat yuritadi. Kompaniya biznes subyektlarini keng jamoatchilikka tanitish, brend qiymatini oshirish va OAV bilan samarali aloqalarni yo‘lga qo‘yish borasida boy tajribaga ega.
Uchrashuv davomida O‘zbekiston charm-poyabzal sanoatidagi eksportyorlar uchun xorijiy bozorlarda imijni mustahkamlash, xalqaro media maydonlarida samarali targ‘ibot olib borish va raqamli ko‘rinishni shakllantirish borasidagi hamkorlik imkoniyatlari muhokama qilindi.
PIARMAN tomonidan xalqaro mezonlarga mos tarzda brifinglar, media-kampaniyalar, inflyuenser marketing, korporativ ijtimoiy mas’uliyat strategiyalari va PR tadbirlarini tashkil etish bo‘yicha takliflar ilgari surildi.

На пути к брендингу узбекской кожаной продукции
Выставка “Made in Uzbekistan”, проходящая в Баку, открывает новые горизонты не только в сфере промышленности и производства, но и в направлениях PR и бренд-коммуникаций.
В рамках мероприятия Ассоциация “O‘zcharmsanoat” и её предприятия-члены провели переговоры с международным PR-агентством PIARMAN, работающим в сфере маркетинга и стратегических коммуникаций.
PIARMAN — это международное агентство, предлагающее современные цифровые и стратегические PR-решения. Под девизом “Makes You Known” (“Сделаем вас узнаваемыми”) компания помогает бизнесу выстраивать публичный имидж, повышать ценность бренда и эффективно взаимодействовать со СМИ.
Во время встречи стороны обсудили возможности сотрудничества по продвижению узбекской кожевенно-обувной продукции на зарубежных рынках, усилению международного имиджа и созданию цифрового позиционирования.
Компания PIARMAN предложила свои решения по организации брифингов, медиакампаний, инфлюенсер-маркетинга, стратегий корпоративной социальной ответственности и PR-мероприятий в соответствии с международными стандартами.