O‘zbekiston charm mahsulotlarini brendlash yo‘lida
Ozarbayjonning Boku shahrida bo‘lib o‘tayotgan “Made in Uzbekistan” ko‘rgazmasi nafaqat sanoat va ishlab chiqarish sohalarida, balki PR va brending yo‘nalishida ham yangi imkoniyatlar eshigini ochmoqda.
Tadbir doirasida “O‘zcharmsanoat” uyushmasi va unga a’zo korxonalar xalqaro PR va marketing yo‘nalishida faoliyat yurituvchi PIARMAN kompaniyasi bilan muzokaralar o‘tkazdi.
PIARMAN — zamonaviy raqamli va strategik kommunikatsiya yechimlarini taklif etuvchi xalqaro PR agentligi bo‘lib, “Makes You Known” (ya’ni, “Sizni mashhur qiladi”) shiori ostida faoliyat yuritadi. Kompaniya biznes subyektlarini keng jamoatchilikka tanitish, brend qiymatini oshirish va OAV bilan samarali aloqalarni yo‘lga qo‘yish borasida boy tajribaga ega.
Uchrashuv davomida O‘zbekiston charm-poyabzal sanoatidagi eksportyorlar uchun xorijiy bozorlarda imijni mustahkamlash, xalqaro media maydonlarida samarali targ‘ibot olib borish va raqamli ko‘rinishni shakllantirish borasidagi hamkorlik imkoniyatlari muhokama qilindi.
PIARMAN tomonidan xalqaro mezonlarga mos tarzda brifinglar, media-kampaniyalar, inflyuenser marketing, korporativ ijtimoiy mas’uliyat strategiyalari va PR tadbirlarini tashkil etish bo‘yicha takliflar ilgari surildi.

Towards Branding Uzbekistan’s Leather Products
The “Made in Uzbekistan” exhibition in Baku is opening new doors not only in industry and manufacturing, but also in public relations and brand development.
Within the framework of the event, the O‘zcharmsanoat Association and its member enterprises held negotiations with PIARMAN, an international PR agency specializing in marketing and strategic communications.
PIARMAN offers modern digital and strategic communication solutions. Under the slogan “Makes You Known”, the agency helps businesses increase their public visibility, enhance brand value, and build effective media relations.
During the meeting, the parties discussed potential cooperation in strengthening the international image of Uzbekistan’s leather and footwear exports, promoting them in global media, and developing a strong digital presence.