O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh. Mirziyoyevning Malayziyaga amalga oshirgan rasmiy tashrifi chog‘ida bo‘lib o‘tgan ikki malakat biznes forumida “O‘zcharmsanoat” uyushmasi rahbari A. Sultanov FMM «Export and International Business Committee» Prezidenti Dato Goh Boon Kim bilan uchrashdi.
Muloqotda o‘zaro hamkorlikning istiqbollari ko‘rib chiqildi. Ushbu tashkilot tomonidan xalqaro savdolarni boshqarish va mahalliy tadbirkorlarimizga bu borada ko‘nikma hamda tajriba oshirishlari uchun zarur dasturlarni ishlab chiqish masalalari muhokama etildi.
O‘z navbatida «Export and International Business Committee» tashkiloti O‘zbekistonda charm sanoati sohasidagi biznes faoliyat bilan yaqindan tanishish, xorijiy investitsiyalarni jalb qilishga ko‘maklashish bo‘yicha qator takliflarni ilgari surdi. Uchrashuvda Malayziya ishbilarmonlaridan iborat delegatsiyaning O‘zbekistonga biznes missiyalarini amalga oshirishga kelishib olindi.

During the official visit of the President of the Republic of Uzbekistan, Sh. Mirziyoyev, to Malaysia, the head of the “Uzcharmsanoat” Association, A. Sultanov, met with the President of the FMM “Export and International Business Committee”, Dato Goh Boon Kim, at a business forum between the two countries.
The dialogue focused on exploring prospects for mutual cooperation. Discussions included developing necessary programs to manage international trade and help local entrepreneurs enhance their skills and experience in this area.
In turn, the “Export and International Business Committee” proposed several initiatives to familiarize themselves with business activities in Uzbekistan's leather industry and assist in attracting foreign investments. It was agreed during the meeting to organize business missions of a delegation of Malaysian entrepreneurs to Uzbekistan.