O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh. Mirziyoyevning Malayziyaga amalga oshirgan rasmiy tashrifi chog‘ida bo‘lib o‘tgan ikki malakat biznes forumida “O‘zcharmsanoat” uyushmasi rahbari A. Sultanov FMM «Export and International Business Committee» Prezidenti Dato Goh Boon Kim bilan uchrashdi.
Muloqotda o‘zaro hamkorlikning istiqbollari ko‘rib chiqildi. Ushbu tashkilot tomonidan xalqaro savdolarni boshqarish va mahalliy tadbirkorlarimizga bu borada ko‘nikma hamda tajriba oshirishlari uchun zarur dasturlarni ishlab chiqish masalalari muhokama etildi.
O‘z navbatida «Export and International Business Committee» tashkiloti O‘zbekistonda charm sanoati sohasidagi biznes faoliyat bilan yaqindan tanishish, xorijiy investitsiyalarni jalb qilishga ko‘maklashish bo‘yicha qator takliflarni ilgari surdi. Uchrashuvda Malayziya ishbilarmonlaridan iborat delegatsiyaning O‘zbekistonga biznes missiyalarini amalga oshirishga kelishib olindi.

Узбекистан и Малайзия: новые возможности сотрудничества в кожевенной промышленности
На двухдневном бизнес-форуме, состоявшемся в рамках официального визита Президента Республики Узбекистан Ш.Мирзиёева в Малайзию, состоялась встреча руководителя ассоциации «Узчармсаноат» А.Султанова с президентом Комитета по экспорту и международному бизнесу МФМ Дато Го Бун Кимом.
В ходе беседы были рассмотрены перспективы сотрудничества. Обсуждены вопросы управления международной торговлей и разработки необходимых программ для повышения навыков и опыта отечественных предпринимателей в этом направлении.
В свою очередь, организация «Export and International Business Committee» выдвинула ряд предложений по ознакомлению с деятельностью бизнеса в сфере кожевенной промышленности в Узбекистане, содействию привлечению иностранных инвестиций. На встрече достигнута договоренность о проведении бизнес-миссий малайзийской делегации в Узбекистан.