"O‘zcharmsanoat" uyushmasi Turkiyaning ikki yirik brendi - "Jeune Pierre" va "Gelibolu Taban" bilan hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha muzokaralarning dastlabki raundini boshladi. Muloqotda qo‘shma investitsiya loyihalarini amalga oshirish, "autsorsing" asosida o‘zbek korxonalari bilan hamkorlik bo‘yicha ishlarni tashkil etish masalasi ko‘rib chiqildi.
"Jeune Pierre" brendi erkaklar va sport poyabzallarini ishlab chiqarish bilan shug‘ullanadi. Asosan, Yevropa va Arab davlatlariga mahsulotlarini yetkazib beradi. Korxona ayni vaqtda ishlab chiqarishini O‘zbekistonga ko‘chirishni reja qilmoqda. Xususan, sport poyabzallarining ustki qismlarini kengaytirish bo‘yicha yangi loyihani amalga oshirishni ko‘zlamoqda. Shu maqsadda bu borada mamlakatimiz korxonalari bilan aprel oyida muzokaralarni boshlaydi.
"Gelibolu Taban" brendi ham mamlakatimizda murakkab modeldagi poyabzallarning bir qismini ishlab chiqarish bo‘yicha yangi loyiha ustida ish olib bormoqda. Bu turdagi poyabzallarni asosan Yevropa va Rossiyaga eksport qiladi. Bu boradagi hamkorlik va salohiyatli mahalliy korxonalar bilan hamkorlik bo‘yicha dastlabki muloqotlar boshlandi.

The "Uzcharmsanoat" Association has initiated preliminary negotiations with two major Turkish brands, "Jeune Pierre" and "Gelibolu Taban" to establish cooperative relations. Discussions focused on implementing joint investment projects and organizing collaboration with Uzbek enterprises on an outsourcing basis.
The "Jeune Pierre" brand specializes in producing men's and sports footwear, primarily supplying its products to European and Arab countries. The company is planning to relocate its production to Uzbekistan. Specifically, it aims to implement a new project to expand the production of upper parts of sports footwear. To this end, negotiations with local enterprises in Uzbekistan are set to begin in April.
The "Gelibolu Taban" brand is also working on a new project to manufacture components for complex footwear models in Uzbekistan. These types of footwear are mainly exported to Europe and Russia. Initial talks have commenced regarding potential collaboration and partnership with capable local enterprises.