2024 yil 15-17 oktabr kunlari Toshkent shahridagi “O'zekspomarkaz” MKMda “O'zcharmsanoat” uyushmasi, Savdo-sanoat palatasi, Xalq banki tomonidan tashkil etilgan “UzCharmExpoEurAsia-2024” charm, poyabzal, attorlik, mo'yna, jun va mahalliylashtirilgan mahsulotlar 17-xalqaro ko'rgazma-yarmarkasi bo'lib o'tadi.
Markaziy Osiyo, Yevropa, Osiyo mintaqasidan kelgan kompaniyalar va korxonalar, xorijiy brendlar o'z mahsulotlarini namoyish qilish bilan birga jahon charmsanoatidagi yangiliklar va innovatsiyalarni taqdim etadi.
“UzCharmExpoEurAsia-2024” xalqaro ko'rgazmasi bu professionallar va tajriba, talab hamda takliflar uchrashadigan manzildir.
Shuningdek, ko'rgazmada sanoatni rivojlantirish bo‘yicha davlat siyosati va mahalliy ishlab chiqarishni qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari, charm sanoatiga LWG, SLF standartlarini joriy etish masalalariga alohida e'tibor beriladi.

15-17 октября 2024 года в НВК «Узэкспоцентр» пройдет 17-я Международная выставка-ярмарка кожи, обуви, галантереи, меха, шерсти, каракуля и локализованных продуктов UzCharmExpo EurAsia-2024.
В ходе трехдневной выставки, организуемой ассоциацией «Узчармсаноат» при содействии ТПП Узбекистана и Народного банка, свою продукцию, а также инновации в мировой кожевенной индустрии представят компании-экспоненты из Азии и Европы.
Международная выставка UzCharmExpo-EurAsia-2024 – это место, где встречается профессионализм и опыт, спрос и предложение.
Также, особое внимание будет уделено государственной политике по развитию промышленности и мерам по поддержке отечественного производства, внедрению стандартов LWG и SLF в кожевенной отрасли.