2024 yil 15-17 oktabr kunlari Toshkent shahridagi “O'zekspomarkaz” MKMda “O'zcharmsanoat” uyushmasi, Savdo-sanoat palatasi, Xalq banki tomonidan tashkil etilgan “UzCharmExpoEurAsia-2024” charm, poyabzal, attorlik, mo'yna, jun va mahalliylashtirilgan mahsulotlar 17-xalqaro ko'rgazma-yarmarkasi bo'lib o'tadi.
Markaziy Osiyo, Yevropa, Osiyo mintaqasidan kelgan kompaniyalar va korxonalar, xorijiy brendlar o'z mahsulotlarini namoyish qilish bilan birga jahon charmsanoatidagi yangiliklar va innovatsiyalarni taqdim etadi.
“UzCharmExpoEurAsia-2024” xalqaro ko'rgazmasi bu professionallar va tajriba, talab hamda takliflar uchrashadigan manzildir.
Shuningdek, ko'rgazmada sanoatni rivojlantirish bo‘yicha davlat siyosati va mahalliy ishlab chiqarishni qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari, charm sanoatiga LWG, SLF standartlarini joriy etish masalalariga alohida e'tibor beriladi.

UzCharmExpo EurAsia-2024, the 17th International Exhibition-Fair of Leather, Footwear, Leather goods, Fur, Wool, Karakul and Localized Products, will be held at the NVC "Uzexpocentre" on October 15-17, 2024.
06.08.2024
During the three-days of exhibition, that is being organize by the “Uzcharmsanoat” Association with the assistance of the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan and the People's Bank of Uzbekistan, exhibiting companies from Asia and Europe will present their products as well as innovations in the global leather industry.
UzCharmExpo-EurAsia-2024 is the place where professionalism and experience, demand and offer meet.
Also, special attention will be paid to the state policy on industry development and actions to support domestic production, implementation of LWG and SLF standards in the leather industry.